1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

گفت‌وگوی همشهری با عماد جعفری پور

PDFPrintنامه الکترونیک

نوشتن به امید صلح

گفت‌وگویی خواندنی روزنامه همشهری با نویسنده رامهرمزی درباره کتاب چاپ شده اش در آمریکا

«من شهروند کشور زمینم»؛ این عنوان کتابی است که در آمریکا منتشر شده و در ایران نیز در آستانه انتشار است. کتابی ۲۰ جلدی و ۲ زبانه که به جهان، صلح و شادمانی درونی با دید جدید فلسفی – اجتماعی می نگرد. نویسنده این کتاب، اما یک شهروند خوش ذوق رامهرمزی و ساکن این شهر است؛ شهری در خوزستان با بناهایی از دوران «هرمز» پادشاه ساسانی. کنجکاوی ما را مجاب کرد با این نویسنده متولد ۵۹ گفت و گو داشته باشیم. «عماد جعفری پور» هم صمیمانه پذیرفت و با نام آفریننده زمین و زمینیان به سوالاتمان پاسخ گفت.

جعفری پور دوران دبیرستان را در دبیرستان نمونه دولتی دکتر حسابی اهواز در منطقه سپیدار گذراند و سپس وارد دانشگاه شهید چمران اهواز شد و در رشته مهندسی کشاورزی، گرایش خاک شناسی تحصیل کرد، ‌اما در سال سوم دانشگاه از آینده شغلی رشته اش دلسرد و راهی عسلویه شد. در آنجا به عنوان مترجم انگلیسی- فارسی و سپس افسر ایمنی، صنعتی مشغول به کار شد و در ادامه مدارک صنعتی گرفت که معادل کارشناسی بود. او در رشته ایمنی صنعتی۱۴ سال سابقه کار دارد و بیشترین سابقه کاری او در پروژه‌های نفتی جنوب و در تهران بوده است. گفت و گوی ما را با او می خوانید.


مهندس کشاورزی، مترجم و بعد هم افسر ایمنی! شغل اصلی ات نویسندگی نیست؟

خیر. شغل من ناظر ایمنی، صنعتی است و در شعبه شرکت نفتی سینوپک در ایران فعالیت می کنم.

چرا به نویسندگی علاقه پیدا کردی؟

از کودکی با مقوله جنگ و صلح درگیر بودم. ۶ ساله بودم که هواپیماهای جنگنده عراقی شمال روستای ما یعنی روستای سه تلون در رامهرمز را بمباران کردند. پدرم و پسرعموهایم به جنگ رفتند و ۲ پسرعمویم شهید شدند.

از سوی دیگر شاغل بودن در پروژه‌های چند ملیتی موجب شد با افرادی از ۳۰ ملیت مختلف همکار باشم، با آن‌ها ورزش کنم، موسیقی گوش دهم، قدم بزنم، درد دل کنم و به رستوران بروم. همیشه در ذهنم می‌اندیشیدم که اگر مثلا بین ایران با اسپانیا، ایتالیا، ژاپن، چین یا مصر جنگ شود، من و آقایی که همکار و دوست صمیمی من شده است و مسائل خصوصی اش را با من در میان می‌گذارد، باید به سوی هم شلیک کنیم؟ درباره تفاوت هایمان که می‌اندیشیدم‌به مورد مهمی بر نمی‌خوردم یا اگر تفاوتی بود، دلیلی برای جنگ وجود نداشت. با این اندیشه‌ها کم کم جرقه وبلاگ نویسی از مهر ۸۶ در ذهنم زده شد.

ایده نوشتن کتاب چطور به ذهنت رسید؟

تا سال ۹۰ حدود ۲ هزار مطلب نوشته بودم و برخی از مطالبم در روزنامه‌ها و سایت‌های خبری منتشر شده بود. برخی از مطالبم دوزبانه بودند تا همکاران خارجی هم بتوانند در بحث درباره آن شرکت کنند و دیدگاهشان را بگویند. در سال ۹۰ کم کم نوشتن کتاب در ذهن خودم و دوستانم شکل گرفت و کار تبدیل مطالب وبلاگی را به کتاب دوزبانه آغاز کردم.

کتابت چه وی‍ژگی هایی دارد؟

کتاب من یک کتاب دو زبانه و ۲۰ جلدی است. در سال ۹۳ جلد اول کتابم را تنظیم کردم و برای یک ناشر ایرانی (ارسطو) و یک ناشر آمریکایی (سوپریم سنچری) ارسال کردم و سپس کتاب در آمریکا منتشر شد و در ایران نیز در فرآیند انتشار قرار دارد.

کتاب به صورت رایگان و الکترونیک عرضه شده و انتشار کاغذی و رسمی آن فقط برای اعتباربخشی و تنوع به شیوه‌های خواندن است تا افرادی که به دلیل کهولت سن یا نداشتن علاقه به مطالعه الکترونیک تمایل به تهیه کتاب کاغذی دارند، امکان تهیه آن را داشته باشند. مهم‌ترین جمله کتاب نیز عنوان آن است: «من شهروند کشور زمینم».

من از زلزله در شمال ایران ناراحت می‌شوم، ولی این حس ناراحتی درباره زلزله در برزیل نیز تکرار می‌شود. از موفقیت علمی جوانان مسلمان در یک دانشگاه خوشحال می‌شوم، اما این حس خوشحالی درباره موفقیت دانشجویان مسیحی در هلند نیز تکرار می‌شود.

چه آرزویی داری؟

آرزو دارم نگرش صلح دوستانه و اهمیت به همدلی بشریت فراگیر شود و موجی از نویسندگان، فیلم سازان، سیاستمداران و ورزشکاران در این زمینه تلاش کنند و نفرت‌ها کم شود. زمین طاقت این همه نفرت را ندارد و به دلیل همین موج نفرت وضعیت حیات وحش، آب‌های قابل استفاده، جنگل ها، کیفیت هوا و افسردگی، ترس، امنیت سفر و امنیت تحصیل خوب نیست و آرزو دارم این مسیر عوض شود. تا پایان عمرم در این زمینه قلم می‌زنم و با مادران و پدرانی که آینده ای زیبا و آرام تر برای نسل‌های بعد می‌خواهند، همکلام می‌شوم.

از وضعیت بررسی برای نشر کتاب گله داشتی؟

بله. گلایه ام از فرآیند بررسی کتاب‌ها و آثار فرهنگی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بود که بسیار کند پیش می رود. این کندی در بسیاری از اوقات موجب شده است نویسندگان و مولفان از انتشار کارشان دلسرد شوند. امیدوارم این فرآیند شفاف تر و سریع تر شود.

 

منبع: روزنامه همشهری ۹ آبان ماه ۱۳۹۴

تقدیر نویسندگان

تقدیر جناب مصطفی رحماندوست از آسان نشر

image2

مصطفی رحماندوست، شاعر و داستان پرداز محبوب کودکان، از انتشار جهانی آثار خود توسط آسان نشر که موجب دسترسی آسان کودکان ایرانی سراسر جهان به این کتاب های ارزشمند گردیده است، قدردانی نمودد.

Read more ...

قدردانی دکتر علی خیابانیان از آسان نشر

اندیشیدن در ابعاد جهانی

از مکانی که در آن زندگی میکنیم و محیطی که آن را فراگرفته، اگر به بیرون بنگریم، جهانی متفاوت با ویژگی ها و خصوصیاتی منحصر به فرد جذا یا متضاد با فرهنگ و زندگی ما، منتظر ماست. کافی است پنجره خانه خود را بگشاییم و به دوردستها خیره شویم.

حال اگر این پنجره در طبقات بالاتری از خانه ای در بالای تپه ای باشد، منظری گسترده تر و افقی فراختر نصیب ما خواهد شد. درها و پنجره های متعددی در زندگی یافت میشوند، بعضی اوقات ما به سراغ آنها می رویم و گاهی آنها در مسیر زندگی ما ظاهر می شوند و ما را به فراسوی آنچه که هستیم و زندگی می کنیم و می اندیشیم دعوت می کنند. از قصه های قدیمی ها گرفته تا کتاب و رادیو و اینترنت و صدها پنجره دیگر که در جهان امروز شکل گرفته، حیات و زندگی خود را دارند و ما را طلب می کنند.

Read more ...

تقدیر و تشکر استاد ارجمند جناب رحمانی

نشر جهانی یعنی حضوری همیشگی، زنده و فعال در صحنه پهناور گیتی بدون اصل خودمان.حضوری فراتر از کشورمان ایران و شناساندن طرز فکر و فرهنگ غنی ایرانی-اسلامیمان،جامعه ،سیاست و ...از داخل و محیط سربسته و محدود توسط آثارمان به مخاطبان جهانی ،دوستان، علاقمندان و مشتاقان به زبانهای گوناگون خاص آن ملل یا زبان عمومی و پذیرفته شده جهانی مانند: انگلیسی و الگو قرار دادن و مجذوب نمودن آنها به وطنمان ایران .

Read more ...

شبکه معرفی جهانی آثار

* آمازون
* بارنز اند نوبل
* ایندای باند
* آلیبریس 
* فیش پوند
* آل بوک استورز
* بوکس ا میلیون
* شبکه فروش پولز
* کتاب های دنیای بهتر
* فروشگاه کتاب یو رید
* کتاب فروشی جانگلی
* فروشگاه ناپتول
* بوکس کلاب دیلز
* و ده ها فروشگاه جهانی دیگر

ارائه خدمات ویژه به

* فیلم سازان
* خوانندگان
* نوازندگان
* آهنگ سازان
* ناشران دولتی
* ناشران خصوصی
* نویسندگان حرفه ای
* شاعران حرفه ای
* نویسندگان تازه کار
* شاعران تازه کار
* محققان و پژوهشگران
* شرکتهای دولتی
* شرکتهای خصوصی

چاپ انواع کتاب

* ادبی و شعر
* داستانی و رمان
* کودک و نوجوان
* مذهبی و ارزشی
* علمی و پژوهشی
* اجتماعی و تاریخی
* سیاسی و جغرافیایی
* شرکتی و تجاری

تجربه نویسندگان از خدمات آسان نشر

نظر ارزشمند جناب رحمانی از تجربه نشر جهانی کتاب خود با آسان نشر

جناب آقای رحمانی از اساتید ریز بین و دقیقی هستند که برای نشر کتاب حاوی پژوهش های خود دقت و توجه بسیاری به خرج دادند. ریزبینی های ایشان موجب شد تا فرایند نشر کتاب ایشان بتواند بعنوان الگویی برای ارائه خدمات بهتر به جامعه دانشگاهی و پژوهشی کشور باشد. در ادامه نظر شخصی جناب رحمانی را در پاسخ به پرسش های مربوطه مشاهده می فرمایید :

Read more ...

نظر جناب حمیدی از تجربه کار نشر جهانی کتاب خود توسط آسان نشر

جناب احد حمیدی رمان نویس جوان و خوش ذوق کشورمان، در ادامه از تجربه نشر جهانی کتاب خود از طریق آسان نشر گفته اند.

Read more ...

نظر جناب سراب در مورد خدمات دریافتی جهت نشرجهانی آثارشان

نویسنده مجموعه داستان های "آهنگ دانمارک" در پاسخ به نظر سنجی معمول آسان نشر در مورد سطح کیفی خدمات دریافتی موارد زیر را جهت اطلاع شما مخاطبان محترم موارد زیر را مطرح نموده اند:

Read more ...

مزایا و خدمات ویژه چاپ کتاب

چاپ با نام و شابک ناشر ایرانی
نشر توسط ناشر آمریکایی
ارائه شابک جهانی رایگان
صفحه آرایی استاندارد
طراحی روی جلد استاندارد
پذیرش موضوعات گوناگون
انتشار به هر زبان و گویش
زمان کوتاه کل فرایند
معرفی بین المللی توسط آمازون
توزیع و فروش جهانی موثر
تهیه و ارسال سریع به مشتریان
چاپ در آمریکا، آلمان و انگلیس
چاپ با بالاترین کیفیت
تولید با هزینه بسیار پایین
حفظ کلیه حقوق برای مولف
امکان اصلاح محتوا بعد چاپ
امکان نشر همزمان دیگر ناشران
امکان توقف انتشار در هر زمان
قابلیت مرور آن لاین کتاب در سایت
صفحه شخصی نویسنده در آمازون
گزارش مستقیم میزان فروش
امکان نشر الکترونیکی ایبوک کیندل
ثبت رسمی کپی رایت جهانی
دریافت شماره کتابخانه کنگره
نقدکردن چک بانکی حق مولف
راه اندازی وب سایت تبلیغاتی
معرفی به کتابخانه ها و مراکز
ارائه به مراکز نقد و بررسی کتب

افراد آنلاین

 4 مهمان حاضر

ثبت جهانی مالکیت معنوی

  • برای ثبت مالکیت معنوی آثار علمی، فرهنگی هنری خود در کشور آمریکا، توصیه می شود از تسهیلات ثبت آسان کپی رایت و نشان تجاری آسان کپی رایت استفاده نمایید.
  • بدین ترتیب می توانید به راحتی و در اسرع وقت گواهینامه ثبت کپی رایت برای انواع نوشته، کتاب، شعر، موسیقی، فیلم و حتی نرم افزار و وب سایت خود از اداره ثبت مالکیت معنوی آمریکا دریافت نمایید.
  • همچنین می توانید برند و نشان شرکت تجاری و یا گروه هنری خود را نیز در اداره ثبت علائم تجاری این کشور ثبت نمایید.
  • برای اطلاعات بیشتر به وب سایت آسان کپی رایت مراجعه نمایید: www.asanCopyright.com

خرید کتاب از آمازون

  • برای خرید کتاب های منتشر شده خود از شرکت آمازون و دیگر کتاب فروشی های معتبر جهانی (که به دلیل تحریم ها متاسفانه امکان خرید و دریافت مستقیم آنها را از داخل ایران ندارید)، می توانید از طریق شرکت های واسط معتبری که در این زمینه فعال می باشد، اقدام نمایید.
  • شرکت نسک آور: Nask.ir
  • شرکت مالتینا: malltina.com